سیر علمی محصلان دیپارمنت دیتابیس پوهنتون جهان به ریاست تکنالوژی و معلوماتی

نوشته شده در: Oct 11, 2021

به عنوان بخشی از تعهد پوهنتون جهان در قبال دستیابی به اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد، به ویژه هدف چهارم: آموزش با کیفیت، دیپارتمنت اداره تجارت این پوهنتون به تاریخ ۱۴ ثور سال ۱۴۰۰، سیر علمی را به وزارت صنعت و تجارت راه‌اندازی کرد. هدف از دیدار محصلان رشته اداره تجارت از این وزارت، دیدار با رهبری وزارت صنعت و تجارت، دریافت معلومات در مورد پالیسی‌ها و پلان‌های این وزارت، بحث و تبادل نظر و توصیه در مورد پیشبرد اهداف استراتژیک وزارت عنوان شد.

در این سیر علمی محصلان با شرکت‌های کوچک و متوسط (SMEs) ، استراتیژی‌های واردات و صادرات، مراحل استراتیژی سازی، سرمایه‌گذاری‌های ملی و بین‌المللی و مدیریت منابع بشری آشنا شدند. آنها با رییسان بخش‌های مختلف این وزارت ملاقات و در مورد صنعت و تجارت در افغانستان با مسوولان این وزارت بحث و تبادل نظر کردند.

محمد نبی نایل یک‌تن از استادان پوهنتون جهان گفت: «ما از وزارت صنعت و تجارت به منظور فراهم سازی فرصتی برای دیدار محصلان ما با رییسان ادارات مختلف در این وزارت‌خانه سپاس‌گزاری می‌کنیم. این سیر علمی تجربه‌ی عملی خوب برای محصلان بود بتوانند دید عملی در مورد کار این وزارت داشته باشند.»

محصلان دیپارتمنت اداره تجارت در چندین سیر علمی به سازمان‌های ملی و بین‌المللی مرتبط به رشته شان شرکت کرده و موضوعات مهم و اساسی مربوط به رشته تحصیلی خود را فرا گرفته اند.

اگر شما هم علاقمند تحصیل در رشته اداره تجارت هستید و آرزو دارید که در آینده كارآفرین باشید، دریافت لیسانس اداره تجارت اولین قدم برای شروع سفر علمی و کاری شما است.