ماموریت

ماموریت برنامه CS ارائه آموزش با کیفیت بالا در علوم کامپیوتر است که دانش آموزان را برای مشاغل حرفه ای و یادگیری مادام العمر در توسعه / مدیریت فرایندها و سیستم های محاسباتی آماده می کند ، با تأکید بر اتوماسیون سیستم ها ، مدیریت اطلاعات ، مدیریت زیرساخت های IT و سیستم های هوشمند.

اهداف آموزشی برنامه

برای تأمین نیازهای رای دهندگان ما ، اهداف آموزش برنامه ما بیان می کنند که در طی چند سال از فارغ التحصیلی فارغ التحصیلان ما:

  1. برای تولید افراد حرفه ای ورزیده ، ماهر و کارآمد.
  2. مهارت های ارتباطی خود را توسعه دهند.
  3. برای توسعه مهارت های تجزیه و تحلیل ، سنتز و طراحی آنها
  4. برای توسعه مهارت های تجزیه و تحلیل ، سنتز و طراحی آنها
  5. برای ایجاد یک محیط عالی برای فعالیت های تحقیق و توسعه. نتایج شغلی

علوم کامپیوتر در درجه اول به فرآیندهای اطلاعاتی ، ساختار و رویه های نمایندگی آنها و سیستم های پیاده سازی آنها مربوط می شود. پیشرفت در فناوری بدان معناست که در دنیای امروز نیازی به دانشمندان کامپیوتر نیست. آموزش در زمینه محاسبات و توسعه نرم افزار می تواند شما را به سمت موقعیت های فنی سوق دهد یا درهای بسیاری از مشاغل دیگر را نیز باز کند. در لیست زیر چند نمونه از موقعیت هایی که یک دانشمند کامپیوتر ممکن است داشته باشد ارائه شده است: متخصص و معلم. دانشجوی کارشناسی ارشد تفکر انتقادی ، تجزیه و تحلیل ، تحقیق و مهارت حل خلاق خلاقیت در زمینه های مختلف بسیار ارزشمند است.

شایستگی

دانش آموزان واجد شرایط پذیرش هستند در صورتی که تحصیلات کلاس 12 خود را گذرانده اند و همچنین در کنکور کانکور نیز موفق شده اند.

جزئیات دوره

برنامه علوم کامپیوتر BS از 39 دوره اصلی و 4 دوره انتخابی با 132 ساعت اعتبار ساخته شده است. دوره های اصلی و انتخابی برنامه علوم کامپیوتر BS شامل موضوعات مرتبط با علوم کامپیوتر ، مهندسی ، علوم انسانی و ریاضیات است. جزئیات موضوعات در زیر در فرم ویز ترم ذکر شده است


د کمپیوټر ساینس پوهنځی ریئیس

داکتر محمد سالم محمدی